Za rzekami, w Siódmym Lesie

Wakacje pisarskie z jogą

1 – 7 października 2022

Siódmy Las, k. Kazimierza Dolnego

Za rzekami, w Siódmym Lesie, była sobie magia. Wylewała się z każdego kąta drewnianych domków skrytych wśród malowniczych wąwozów. Wyciekała powoli ze starych szaf i wygodnych foteli, wypływała z tajemniczych zakamarków. Wirowała z wiatrem wśród zielonych łąk i wpadała przez drewniane okiennice. Ukrywała się pod kamieniami i w dziuplach drzew. Każdemu, kto ją o to poprosił, dawała niezwykły dar – dar wyrażenia najgłębszych pragnień, poruszania emocji, tworzenia rzeczy wesołych lub smutnych, pięknych lub przerażających.

W pewne październikowe popołudnie do miejsca, w którym mieszkała magia, przyjechałaś Ty.

Przyjechałaś zmęczona i być może smutna. Stanęłaś na progu małego domku i odetchnęłaś wilgotnym powietrzem, które smakowało deszczem i ogniem. Słońce zachodziło, złocąc łąki, a w Tobie coś się poruszyło. Otworzyłaś drewniane drzwi, weszłaś do środka i poczułaś, jak magia wita Cię i czule gładzi po policzku. Postanowiła dać Ci swój dar i odsłonić to, co w Tobie najcenniejsze.

Spędziłaś tydzień w miejscu, gdzie mieszka magia. Dowiedziałaś się, że umiesz tworzyć rzeczy wesołe i smutne, piękne i przerażające. Że jesteś twórczą osobą, która może poruszyć serca ludzi. Że masz w sobie wiele światów, które możesz wydobywać z siebie tak, jak pająk wydobywa z siebie lśniącą nić.

Spędziłaś tydzień, pisząc i fotografując, spacerując w naturze i ćwicząc jogę w pięknej, przestronnej sali. A potem wróciłaś do domu – ale nic już nie było takie samo.

To może być historia o Tobie!

Bo razem z cudowną Moniką Broz z Joga Centrum organizujemy totalnie magiczny wyjazd w miejscu, które Ci opisuję. To wyjazd, który pozwoli Ci odpocząć, odetchnąć od zgiełku, złapać ostatnie przebłyski lata. Ale to też wyjazd, który zmieni Twoją perspektywę i rozpali w Tobie twórczy ogień. To niezwykłe połączenie warsztatu jogowego, pisarskiego i fotograficznego, który pozwoli Ci odkryć nowe formy kreatywności, pobudzi Twój umysł i otworzy serce.

Niezależnie od tego, czy piszesz lub fotografujesz od dłuższego czasu, czy jesteś osobą totalnie początkującą, ten warsztat jest dla Ciebie.

Wakacje pisarskie z jogą to:

  • Siedem dni w magicznym ośrodku Siódmy Las, i noclegi w klimatycznych drewnianych domkach
  • Codzienna praktyka jogi, która pomoże Ci się zrelaksować i wniknąć w siebie
  • Pięć niezwykłych warsztatów pisarsko-fotograficznych, które nauczą Cię, jak tworzyć piękne zdjęcia i poruszające teksty
  • Indywidualna konsultacja pisarska i fotograficzna, w czasie których będziesz mogła porozmawiać o swoich wątpliwościach i wszelkich problemach, które masz z pisaniem lub fotografowaniem

Pierwsze dwa warsztaty dadzą Ci niezbędne narzędzia pisarskie i fotograficzne, które pozwolą Ci opowiadać historie za pomocą zdjęć i tekstów.
Potem czeka Cię wyprawa pisarsko-fotograficzna w Kazimierzu Dolnym, na której będziesz zbierać inspirację do swoich tekstów i fotografii.
Kolejne zajęcia dotyczyć będą portretów – tych literackich i tych fotograficznych
Ostatnie zajęcia dotyczyć będą łączenia różnych technik artystycznych.

Wszystkie zajęcia są niesamowicie praktyczne. Będziemy dużo pisać i ćwiczyć. Zobaczysz, jak wielką radość może dawać twórczość, nabierzesz nowej perspektywy i inspiracji.
I nic nie będzie już takie samo.

Szczegóły:

Czas: 1 do 7 października 2022
Miejsce: Siódmy Las, Zawada 51, 24-160 Wąwolnica
Koszt: 2950
Ilość miejsc ograniczona: 14 osób
W cenę wliczone są trzy wegetariańskie posiłki dziennie, noclegi oraz wszystkie warsztaty i codzienne zajęcia jogi
Transport: We własnym zakresie – pomożemy skoordynować transport.
Aby się zapisać, napisz maila na adres:
warsztaty@mariakula.com
lub
kontakt@jogacentrum.org


Aby zarezerwować miejsce, poprosimy Cię o przelew bezzwrotnego zadatku w wysokości 500 zł na konto
Joga Centrum
15 1140 2004 0000 3302 7836 5114
Tytuł przelewu:
ZA RZEKAMI, W SIÓDMYM LESIE


Jeśli chcesz otrzymać fakturę, to koniecznie daj znać przy zapisie.
W przypadku rezygnacji z rezerwacji wpłata nie jest zwracana, natomiast miejsce można przekazać innej osobie.

Wyjazd prowadzą:

Marta Marecka

Lubię konkret i chcę dawać konkretne rozwiązania. Moją misją jest zachęcić ludzi do pisania: użytkowo i kreatywnie, dla akademii, dla biznesu, dla zabawy, dla siebie. Chcę pokazać, jak pisać dobrze i z przyjemnością. Z wykształcenia jestem anglistką i doktorem językoznawstwa – mam duże doświadczenie w pisaniu i redagowaniu tekstów naukowych po polsku i angielsku. Z natury jestem nerdem – zapytaj mnie o teorię i technikę pisania, a nie zamknę się przez godzinę. Z powołania jestem pisarką – kiedy piszę, jestem najbardziej sobą.

Wszystko, co wiem o pisaniu, przetestowałam na sobie. Jestem nieustraszonym eksperymentatorem. Piszę w nocy i nad ranem, piszę na przerwach w pracy i biorę udział w ekstremalnych maratonach pisarskich. Jestem ekspertką od pisania akademickiego z długoletnim doświadczeniem i ponad dwudziestoma publikacjami na koncie. 

Od 2019 roku prowadzę warsztaty pisarskie – zarówno literackie, jak i akademickie. Współpracuję z pisarzami, prowadzę konsultacje pisarskie – zarówno dla osób piszących teksty akademickie, jak i prozę, piszę recenzje redaktorskie, redaguję teksty, prowadzę Szkołę Pisanie Powieści Marii Kuli.

Monika Broz

Monika jest współwłaścicielką szkoły Joga Centrum, której przewodniczy z wielką wdzięcznością i oddaniem i gdzie też prowadzi cotygodniowe zajęcia vinyasy jogi oraz yin jogi.

Jej dharma, prawo moralne, któremu stara się być wierna, to służenie innym, poprzez kreowanie dla nich bezpiecznej, pełnej zrozumienia, wsparcia i inspiracji przestrzeni. Wierzy, że praca z ciałem w takich warunkach pozwala odpocząć, uwolnić się od napięć, oczyścić się i w rezultacie wykorzystać w pełni swój potencjał, nie tylko na macie, ale i poza nią. Ogromną radość i satysfakcję przynosi jej pomoc kobietom w procesie szukania siebie, w praktyce self love, celebrowania ciała i stawania się świadomą swojej siły i kobiecości boginią. Zajęcia Moniki są doświadczeniem samym w sobie, gdzie nacisk kładziony jest na oddech, równoważenie oraz zabawę i gdzie przestrzeń wypełnia zapach olejków eterycznych i dźwięki muzyki. Praktyka obejmuje ciało i ducha, by osiągnąć wewnętrzny spokój, błogość, harmonię i zadowolenie.